Noc s Andersenem

Letošní již 9.ročník Noci s Andersenem se uskutečnil v pátek 12.května a byl plný dětského smíchu, humoru a večerního dobrodružství.
Pozvání přijali ilustrátor dětských knih Adolf Dudek a spisovatelky dětských knih Zuzana Pospíšilová a Lena Banszel Freyová.
Děti nahlédly pod pokličku, jak vznikají veselé ilustrace k příběhům a pohádkám a společně s
A. Dudkem vtipně odvyprávěly známé pohádky např. O Koblížkovi, O Šípkové Růžence a jiné.
V prostorech knihovny v Návsí si povídaly se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou o tom, jak vzniká kniha, jak se tvoří detektivní zápletka a hádaly další slovní hádanky.
Paní Lenu Banszel Freyovou doprovodila čtyřnohá psí kamarádka Maya, děti se naučily, jak se správně vítat s psím kamarádem, jak ho správně vodit a spoustu nových informací z psího života.
Program byl obohacen o další sportovní a tvořivé aktivity s milými hosty:
Canisterapie (K.Rajová) drátkování (A.Matuszná), náramky přátelství (M.Martynková),
Kuchtění (J.Byrtusová), robotika (M.Peřina), MMa trénink (D.Ligocki), fotbal (J.Krenželok), mažoretky (V.Pietrová), Elka (K. Lučivňáková).
Ve večerním čase navštívily děti místní hasičský sbor v Návsí, kde měly možnost vyzkoušely svou fyzickou zdatnost a obratnost.
Tvořivé dílničky Elka, zajistily pro kluky 3. třídy výrobu skřítků pro maminky a ti nejstarší porovnali své nadaní při hře bowling v Bocanovicích.
A nebylo by to nocování ve škole bez tradiční stezky odvahy, kterou připravily p. uč. M.Černá a I.Lewinská a žákyně 5.třídy. Děti, čekala zkouška odvahy a mohly zakusit, jak moc je ta naše škola tajemná a temná když jí pohltí tma 😊
Programu se účastnilo celkem 86 dětí.
Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a průběhu podíleli a věnovali svůj čas dětem ze školní družiny. 

Ponožkový týden 🧦

V prvním březnovém týdnu, si každá osamělá ponožka přišla na své. Děti si šily z ponožek zvířecí kamarády a každý den nosily veselé či liché ponožky, které záhadně ztratily svou druhou polovičku v pračce.
FOTO ZDE

Lyžařský kurz na Severce

Letos se konečně po dlouhé pauze, děti ze školní družiny mohly zúčastnit lyžařského kurzu na Severce. Poprvé i s novou lyžařskou školou Severka. Všechny děti perfektně zvládly správnou lyžařskou techniku a naučily se jezdit na vleku. Po týdnu stráveném na sněhu se i z těch nejméně zkušených lyžařů stali opravdoví profíci. Poslední den kurzu děti čekaly závody a každý dostal medaili a sladkou odměnu. Pokud nám bude přát příští rok počasí, opět rádi vyrazíme na svah.
FOTO ZDE

Po Yettiho stopách

V pátek 20/1/2023 řešily děti z 1.A záhadu tajemných stop. Motivací k tomuto dobrodružství nám byla kniha Z. Pospíšilové "Zimní škola v Přírodě" - Tajemné stopy.

První indicie napověděla, že by se mohlo jednat o Yettiho. Jak asi vypadá a v čem je jiný? A jestli se také někdy cítí sám? Odpovědi vyjádřily děti vlastní kresbou a poté vznikla výstava výt. děl na téma Yetti-Jak ho vidím já. Další kroky naší expedice vedly do galerie v Třinecké knihovně , kde jsme mohli vidět výstavu výtvarných prací dětí ze ZUŠ.

Třineckou knihovnu jsme dále využili k prožitkovému čtení knihy D.Rušar "Strakáč a Tioni."

Tady jsme se s děti zamysleli nad tím, co bysme dělali, kdyby náš kamarád vypadal úplně jinak než ostatní? Autor knihy přivádí děti k poznání, jak důležité je skutečné přátelství a učí je, jak se z nedostatku dá udělat přednost.

Další pátrání po tajemných stopách proběhlo ve škole, při nalezení dopisu od Yettiho. Přiznává, že to on zanechává tajemné stopy a nabádá děti ke statečnosti a odvaze při vypátrání ukrytého pokladu.

Jestli už věříme v existenci Yettiho, či nikoliv je na každém.... My jsme si to pátrání pořádně užili 

FOTO ZDE

Děkuji rodičům za přípravu občerstvení pro děti a děvčatům - A.Hawlicková, V.Sembolová, E.Sikorová a E.Szkanderová za pomoc při organizaci programu discoshow pro děti.

Jana Jamaa Muchová


Jsem laskavec

V rámci Světového dne laskavosti se žáci ze školní družiny společně se svými rodiči opětovně zapojili

do projektu "Jsem laskavec".

Přestože jsou děti malé, můžou býti nápomocné a udělat druhým radost, neboť i ten nejmenší projev

laskavosti není nikdy zbytečný.

Aby si vyzkoušely, jaké to je dělat dobro a rozdávat radost kolem sebe, podpořili dětské oddělení

nemocnice Třinec Sosna. Darovali knížky, omalovánky, pracovní sešity, puzzle, fixy, karty,výtvarný

materiál a mnoho dalšího.

"Chtěli jsme udělat radost dětem, které leží u vás v nemocnici a Ježíšek je nenajde u nich doma,"

vysvětlil Vítek, žák třetí třídy. "Učíme se myslet na druhé, chceme je potěšit a přejeme jim brzké

uzdravení," doplnil na závěr Samuel.

Laskavost často vnímáme jako vlastnost, která pomáhá druhým. Ve skutečnosti je nejvíce

prospěšná nám samotným. Proto buďme vstřícní nejen ke svému okolí, ale také sami k sobě.


Čertí rej

V úterý 6.12. byl pro děti ze školní družiny připraven čertí rej. V nové hale proběhly různé čertovské soutěže jako pekelná překážková dráha, házení uhlíkem, skok v pytli, přetahování a na památku si děti mohly udělat fotku ve foto koutku. Čertí řádění bylo zakončeno fotbalem a tanečky s čerticí Martičkou. 

FOTO ZDE


Tajemství kostelní věže

8.11. a 9.11. jsme navštívili Evangelický kostel v Návsí, kde nám paní Martýnková připravila poutavý výklad a provedla nás různými zákoutími kostelíka.

FOTO ZDEDivadlo Bajka 

V pondělí 24.10. a úterý 25.10. jsme navštívili loutkové divadlo Bajka v Českém Těšíně. Děti se ponořily do poutavé divadelní hry 20 000 mil pod mořem.

FOTO ZDE


Piečoky

V říjnu se v areálu u kostela opět konala družinková akce Piečoky. Děti si moc pochutnaly a strávily venku hezké podzimní odpoledne.

FOTO ZDE


Jablíčkový týden

FOTO ZDE

VÍTÁME VÁS ZPĚT
Vážení rodiče a milé děti, provoz školní družiny ve školním roce 2022/2023 bude od 2.9.2022 6:15-7:45 a od 11:35-16:00.


Vážení rodiče, milé děti, 30.6.2022 bude školní družina v provozu pouze do 11:00.

 Přejeme Vám krásné a slunečné prázdniny a těšíme se na Vás v příštím školním roce. 

Vychovatelky ŠD


Minizoo Vendryně 🐫

Ve čtvrtek 23.3. jsme s dětmi vyrazili na družinkový výlet za odměnu. Užili jsme si dopoledne plné legrace v Minizoo ve Vendryni a zakončili jsme ho osvěžující zmrzlinou.


Netis Návsí 🐄


Den dětí ve školní družině 🍦🚒

Děti naší školní družiny si ve dvou odpoledních užily oslavu jejich svátku. Pro děti byl připraven bohatý program plný netradičních soutěží a her. Jeden den jsme završili zmrzlinou a druhý den si děti užily odpoledne s hasiči.  Tímto bychom rádi poděkovali firmě Kolesa a SDH Návsí, kteří dětem připravili nezapomenutelný zážitek s pěnou a osvěžením.

Zbytek fotografií  ZDE


Květnové tvoření 🌸


Noc s Andersenem 2022

V pátek 20. 5. se konala tradiční družinová akce Noc s Andersenem, které se letos zúčastnilo 100 dětí. 
Od 16:00 probíhaly aktivity, které si děti dopředu samy zvolily. Na výběr byly: 90 minut rekordů, kuchtík, fotbal, ping pong, mažoretky, florbal, náramky přátelství, tanečky, robotika, hokusy pokusy a dílničky. 
Po skončení aktivit, děti v areálu u kostela, čekalo překvapení v podobě kouzelníka Rena, který dětem připravil hodinu plnou legrace a kouzel, které si mohly i samy vyzkoušet. Následovalo opékání párků a krátká diskotéka. Večerní program byl rozdělen podle věku. První až třetí třída zůstala v areálu, kde program završilo letní kino s pohádkou Myši patří do nebe. Holky ze čtvrté a páté třídy navštívily místní grafickou dílnu Uutěrky, kde si vyzkoušely tisk na plátěnou tašku, kterou si poté odnesly domů. Kluci si večer zasoutěžili na bowlingu v Bocanovicích. Noc s Andersenem byla završena pohádkou na dobrou noc.
Rádi bychom poděkovaly všem, kteří se podíleli na tvorbě programu, aktivitách a přípravě bohatého rautu pro děti. Těšíme se na další ročník. 

Tvoříme maminkám 💖

Den jako krásný sen. Moje milá maminko,. děkuji Ti za Tvou lásku,. posílám Ti štěstí na obrázku. a přeji Ti, ať dnešní den,. je pro Tebe krásný jak sen! 

Jaro v družině 🌿


Karnevalové veselení 🎭

Pojďte dál, pojďte dál, už začíná karneval.
Už troubějí trumpety, šašek dělá přemety.
Pojďte dál, pojďte dál, už začíná karneval. 


Valentýnské šitíčko


ZOH 2022


Vážení rodiče, z důvodů špatného počasí, byl ski areálem Bukovec přerušen provoz lyžování do odvolání. Budeme Vás informovat o náhradním termínu nebo o vrácení peněz. 😥


Přejeme Vám všem pohodové Vánoce a hodně štěstí a zdraví v roce 2022.


U nás všechno krásně voní
a ta vůně napoví,
Že Vánoce přicházejí
a peče se cukroví.
Všichni při tom pomáhají,
voní cukrem vanilkou,
Dětem se pak večer snáší
zvláštní sen nad postýlkou.

Vánoční dílničky 

Dne 14.12. nás navštívila paní spisovatelka Lena Banszel Freyová dětem z 1. a 2. třídy navodila svým poutavým vyprávěním o zázračné rybce vánoční náladu. Nakonec si děti svou kouzelnou rybku, která na Štědrý den splní jedno přání, vyzdobily a odnesly domů. Teď už jen stačí počkat na splněné sny. 


Jsem laskavec 2021

Svět je hezčí, když si lidé pomáhají. 

Občas je však potřeba pomoct i těm, kteří si sami pomoct nedokážou a jsou odkázání na nás na lidi. Proto jsme se v družince opět zapojili do pomoci, tentokrát pejskům a kočičkám. Všem zúčastněným moc děkujeme za jakýkoli pamlsek či dobrůtku pro zvířátka. Všechny pochutiny byly předány Městskému útulku pro psy Třinec, kde byli za tak štědrou nadílku velmi vděční. 

Advent v družině

Advent už tichounce přichází,
je to nejkrásnější období v roce,
každý v něm kouzlo nachází,
přicházejí tiché, předvánoční noce. 

Máme rádi družinku

Pěčoky 🥔

Ve čtvrtek 30.9.2021 jsme v areálu u kostela opékali s celou družinkou brambory, které k podzimu neodmyslitelně patří. Děti si je vychutnaly s máslem a se solí a užily si hry v prostorech areálu.

Mažoretka Barbora Pietrová 💃

Dne 9.9.2021 nám do ŠD přišla předvést svůj talent slečna mažoretka Barbora Pietrová, která je mistryní světa ve své kategorii. Předvedla nám krásné dechberoucí vystoupení s doprovodem hudby. Na konci proběhla i autogramiáda a slečna ochotně odpovídala na zvídavé dotazy všech diváků.


NOVÉ ROZDĚLENÍ DRUŽIN

🦉 I. ODDĚLENÍ SOVY(Mgr. SZKANDEROVÁ JANA) - 1.B a 5.A - 1. PATRO🦉

🐟II. ODDĚLENÍ RYBY (Bc. BYRTUSOVÁ LUCIE) - 2.B a 3.B - PŘÍZEMÍ ZA JÍDELNOU🐟

🦔III. ODDĚLENÍ JEŽCI (GORZOLKOVÁ NATÁLIE) - 2.A a 4.B - 3. PATRO U PC UČEBNY🦔

🐺IV. ODDĚLENÍ VLCI (DRAGONOVÁ KATEŘINA) - 3.A a 5.B - 3. PATRO U PC UČEBNY🐺

🦊V. ODDĚLENÍ LIŠKY (lic. DRAGONOVÁ BARBORA) - 1. A a 4.A - PŘÍZEMÍ U ŠATEN🦊


Karnevalové veselení 🎭

V úterý 23. 2. 2021 proběhl v ŠD karneval pro děti z 1. tříd. V rytmu hudby soutěžily v židličkovém, novinovém a balonkovém tanci, nechybělo štafetové soutěžení a hry s míčem a padákem.

Dneska máme velký bál,
hurá je tu karneval.
Z holčiček jsou princezny,
splní si své velké sny.
Kluci si dnes meče vzali,
za prince se ustrojili.
Karneval dnes báječně,
slavili jsme společně.

FOTO ZDE


Tvoření s pohádkou

FOTO ZDE

Keramika 🤎

Zimní radovánky

FOTO ZDE

Čertí rej 👹

Dne 4. 12. 2020 se školní družina proměnila v nebe a peklo. Užili jsme si pekelnou zábavu a odměna nikoho neminula.

Zahraniční kamarád 

Celé dva týdny s námi trávil čas pan učitel ze Slovinska Jaka. Děti si ho velmi oblíbily a stal se nedílnou součástí družiny. Vyzkoušel si s dětmi různé aktivity od stolních her přes fotbal až k pečení buchty. 

Pečeme brambory🥔

V úterý 6. 10. 2020 jsme s dětmi v areálu u kostela pekli brambory (PĚČOKY) v popelu. Připomněli jsme si tak tradici našich rodičů a prarodičů. A jak dětem chutnalo? Na to se mrkněte do fotogalerie. 

FOTO ZDE 


NOVÉ ROZDĚLENÍ DRUŽIN

🐯I. ODDĚLENÍ TYGŘI ( MUCHOVÁ JANA) - 1.A a 5.A🐯

🐟II. ODDĚLENÍ RYBY ( Bc. BYRTUSOVÁ LUCIE) - 1.B a 5.B🐟

🦊III. ODDĚLENÍ LIŠKY ( DRAGONOVÁ BARBORA) - 4.A a 4.B🦊

🦉IV. ODDĚLENÍ SOVY ( Mgr. SZKANDEROVÁ JANA) - 2.A a 3.A🦉

🦒V. ODDĚLENÍ ŽIRAFY ( GORZOLKOVÁ NATÁLIE) - 2.B a 3.B🦒


Vážení rodiče, milí žáci,

z rozhodnutí Vlády ČR se zakazují od 10. 3. 2020 od 18.00 hod všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň Vláda ČR uzavřela i všechny základní školy. Dle vyjádření ministra zdravotnictví na tiskové konferenci 10. 3. nařízení potrvá nejméně 14 dní. Tzn., že od 11. 3. 2020 je provoz základní školy a školní družiny přerušen. Rovněž se ruší do odvolání všechny školní akce pořádané školou a ŠD, a ruší se i pronájmy veškerých prostor školy a ŠD (jedná se hlavně o tělocvičnu a hřiště). Náhradní provoz škol a školských zařízení se po dobu epidemie neposkytuje. Prosím, sledujte informační zprávy na webových stránkách naší školy, jejichž prostřednictvím vám budeme předávat důležité informace.Děkuji za součinnost. 

Vladimír Šnajdr, ředitel školy

🍀Družinová odměna 

Ve úterý 28. 1. jsme se s dětmi, kteří nasbírali nejvíce bodíků v družince, vydali na výlet do třineckého dětského koutku Gajánek. Užili jsme si v něm spoustu legrace a zábavy a smlsli si na chutné pizze.  

Lyžujeme s Malinou🎿

Už tradičně patří 1. lednový týden v družině lyžařskému kurzu. Letos se ho zúčastnilo 28 dětí. Počasí nám přálo, a tak jsme prožili krásných 5 dní na svahu a zdokonalovali se v lyžování. Celou dobu se o děti starali zkušení instruktoři z lyžařské školy Malina, kterým tímto děkujeme za ochotu a trpělivost. Závěrečný den děti předvedly své lyžařské umění rodičům a zazávodily si. 

🎄Advent

Jedním z nejhezčích období v roce, které je plné příjemného napětí a očekávání, je doba adventní. S přicházejícím vánočním časem jsme si i ve školní družině více povídali o tom, co to znamená. Probírali jsme vánoční zvyky a tradice a vyráběli jsme věci s vánoční tématikou. Některé si děti odnesly domů, jiné nám zdobí naše družinky. K Vánocům neodmyslitelně patří i dárky, a proto Ježíšek s předstihem nadělil pár hraček i našim hodným dětem.

FOTO ZDE


Nový člen družiny Žirafky - 🐢

Družina ŽIRAFKY je sice úplně plná, ale přibyl do ní ještě jeden člen, a to ze zvířecí říše. Je to želva Macek, o kterou se děti mohou starat a hrát si s ní. Ne každý může mít doma zvířátko,
a tak je Macek splněným snem nejednoho dítka. Nosí Mackovi zeleninu, lístky pampelišek, mění mu vodu, podestýlku, a dokonce ho i venčí. Děti se tak učí i zodpovědnosti a péči
 o někoho jiného.

FOTO ZDE


👹Čertí rej  

My se čertů nebojíme! V pátek 6. prosince prožila školní družina odpoledne s čerty. Opravdoví k nám nezavítali, co by tu také hledali, když naše děti ani neumí zlobit. Ale čertích rohů tu bylo i tak spousty. Čertíci si odpoledne náležitě užili, ať už dováděním nebo plněním pekelných úkolů.

FOTO ZDE


Plazi jak je neznáte🐍 

Ve středu 20. 11. 2019 proběhla s přírodovědcem Samuelem Valkem beseda na téma PLAZI. Děti se seznámily s jejich způsobem života a dozvěděly se mnoho zajímavých faktů o těchto krásných tvorech. Kromě připravených informací byl dostatek prostoru pro zvídavé otázky dětí a názorné ukázky hadů, které si děti mohly i pohladit a mít je chvíli na rukách. Tímto moc děkujeme za přínosnou besedu a budeme se těšit na jarní přednášku o mravencích. 

FOTO ZDE


💙Laskavec 

V rámci oslav dne Laskavosti 13. 11. 2019 jsme se zapojili do celorepublikové akce JSEM LASKAVEC. Děti si mohly vybrat ze dvou možností, jak projevit svou laskavost.

První možností bylo se zapojit do nacvičování vystoupení pro seniory v Domě s pečovateskou službou v Návsí. Seniorům jsme donesli časopisy, křížovky, romány, upekli perníčky a zazpívali a zahráli na hudební nástroje.

Druhou možností bylo donést nemocným dětem z Nemocnice v Třinci hračky, puzzle, pexeso, výtvarný materiál, knihy, časopisy, které jsme spolu s dětmi odnesli přímo na dětské oddělení.

"Je vědecky podloženo, že laskavost prodlužuje život a činí nás šťastnějšími."

FOTO ZDEHurá na bubáka👻

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 proběhla ve spolupráci MZŠ Návsí a MŠ Kaštánek odpolední akce pro děti a rodiče. Programu se zúčastnilo 180 dětí a na výběr bylo spoustu aktivit jako návštěva strašidelného domu, malování na obličej, podzimní tvoření a sportovní hry. Děti si mohly opéct párek a rodiče se mohli zahřát teplým čajem. Akce byla zakončena lampionovým průvodem, kde si děti mohly vybrat průvod se strašidly nebo bez. Rádi bychom tímto poděkovali hasičům z Návsí, pedagogům z MZŠ a dětem 2. stupně za pomoc při konání této akce.

FOTO ZDE


🦖 Jak se maluje pravěk

V úterý 22. 10. 2019 jsme se vydali na besedu do Muzea Třineckých železáren, kde nás přivítal malíř a ilustrátor pravěkého světa Petr Modlitba. Vyprávěl nám o pravěkých tvorech, ukázal své ilustrace dinosaurů, mohli jsme si prohlédnout fosílie a také ocenil nejkrásnější malby dětí drobnými cenami. Dostali jsme plakát s věnováním, na kterém byl nejoblíbenější dinosaurus Tyrannosaurus Rex, kterého pan Modlitba namaloval přede všemi  na počkání.

FOTO ZDE


Návštěva IVC 112 v Třinci🚒

V pátek 13. 9. 2019 navštívily starší děti z družinky nové integrované výjezdové centrum 112 v Třinci. Hasiči nás provedlli celou moderně vybavenou budovou, děti si mohly prohlédnout kanceláře, denní místnost, pokoje, tělocvičnu, posilovnu a samozřejmě hasičská auta, které mohly prozkoumat i zevnitř. Děti měly možnost vyzkoušet si hasičské obleky a zeptat se na cokoliv, co je zajímalo.

FOTO ZDE


Nové telefonní číslo 📞

Družinky Lišky a Sovy mají nové společné telefonní číslo - +420 704 401 551

    Odkaz na staré webové stránky, kde najdete spoustu článků z předešlých let.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky