Aktuality

!!!PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY BUDE ZAHÁJEN 2.9.2020 OD 6:30h DO 16:00h!!!

DĚTI, KTERÉ BUDOU NAVŠTĚVOVAT RANNÍ DRUŽINU MUSÍ MÍT ROUŠKU 

NOVÉ ROZDĚLENÍ DRUŽIN

🐯I. ODDĚLENÍ TYGŘI ( MUCHOVÁ JANA) - 1.A a 5.A🐯

🐟II. ODDĚLENÍ RYBY ( Bc. BYRTUSOVÁ LUCIE) - 1.B a 5.B🐟

🦊III. ODDĚLENÍ LIŠKY ( DRAGONOVÁ BARBORA) - 4.A a 4.B🦊

🦉IV. ODDĚLENÍ SOVY ( Mgr. SZKANDEROVÁ JANA) - 2.A a 3.A🦉

🦒V. ODDĚLENÍ ŽIRAFY ( GORZOLKOVÁ NATÁLIE) - 2.B a 3.B🦒


Vážení rodiče, milí žáci,

z rozhodnutí Vlády ČR se zakazují od 10. 3. 2020 od 18.00 hod všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň Vláda ČR uzavřela i všechny základní školy. Dle vyjádření ministra zdravotnictví na tiskové konferenci 10. 3. nařízení potrvá nejméně 14 dní. Tzn., že od 11. 3. 2020 je provoz základní školy a školní družiny přerušen. Rovněž se ruší do odvolání všechny školní akce pořádané školou a ŠD, a ruší se i pronájmy veškerých prostor školy a ŠD (jedná se hlavně o tělocvičnu a hřiště). Náhradní provoz škol a školských zařízení se po dobu epidemie neposkytuje. Prosím, sledujte informační zprávy na webových stránkách naší školy, jejichž prostřednictvím vám budeme předávat důležité informace.Děkuji za součinnost. 

Vladimír Šnajdr, ředitel školy

🍀Družinová odměna 

Ve úterý 28. 1. jsme se s dětmi, kteří nasbírali nejvíce bodíků v družince, vydali na výlet do třineckého dětského koutku Gajánek. Užili jsme si v něm spoustu legrace a zábavy a smlsli si na chutné pizze.  

Lyžujeme s Malinou🎿

Už tradičně patří 1. lednový týden v družině lyžařskému kurzu. Letos se ho zúčastnilo 28 dětí. Počasí nám přálo, a tak jsme prožili krásných 5 dní na svahu a zdokonalovali se v lyžování. Celou dobu se o děti starali zkušení instruktoři z lyžařské školy Malina, kterým tímto děkujeme za ochotu a trpělivost. Závěrečný den děti předvedly své lyžařské umění rodičům a zazávodily si. 

🎄Advent

Jedním z nejhezčích období v roce, které je plné příjemného napětí a očekávání, je doba adventní. S přicházejícím vánočním časem jsme si i ve školní družině více povídali o tom, co to znamená. Probírali jsme vánoční zvyky a tradice a vyráběli jsme věci s vánoční tématikou. Některé si děti odnesly domů, jiné nám zdobí naše družinky. K Vánocům neodmyslitelně patří i dárky, a proto Ježíšek s předstihem nadělil pár hraček i našim hodným dětem.

FOTO ZDE


Nový člen družiny Žirafky - 🐢

Družina ŽIRAFKY je sice úplně plná, ale přibyl do ní ještě jeden člen, a to ze zvířecí říše. Je to želva Macek, o kterou se děti mohou starat a hrát si s ní. Ne každý může mít doma zvířátko,
a tak je Macek splněným snem nejednoho dítka. Nosí Mackovi zeleninu, lístky pampelišek, mění mu vodu, podestýlku, a dokonce ho i venčí. Děti se tak učí i zodpovědnosti a péči
 o někoho jiného.

FOTO ZDE


👹Čertí rej  

My se čertů nebojíme! V pátek 6. prosince prožila školní družina odpoledne s čerty. Opravdoví k nám nezavítali, co by tu také hledali, když naše děti ani neumí zlobit. Ale čertích rohů tu bylo i tak spousty. Čertíci si odpoledne náležitě užili, ať už dováděním nebo plněním pekelných úkolů.

FOTO ZDE


Plazi jak je neznáte🐍 

Ve středu 20. 11. 2019 proběhla s přírodovědcem Samuelem Valkem beseda na téma PLAZI. Děti se seznámily s jejich způsobem života a dozvěděly se mnoho zajímavých faktů o těchto krásných tvorech. Kromě připravených informací byl dostatek prostoru pro zvídavé otázky dětí a názorné ukázky hadů, které si děti mohly i pohladit a mít je chvíli na rukách. Tímto moc děkujeme za přínosnou besedu a budeme se těšit na jarní přednášku o mravencích. 

FOTO ZDE


💙Laskavec 

V rámci oslav dne Laskavosti 13. 11. 2019 jsme se zapojili do celorepublikové akce JSEM LASKAVEC. Děti si mohly vybrat ze dvou možností, jak projevit svou laskavost.

První možností bylo se zapojit do nacvičování vystoupení pro seniory v Domě s pečovateskou službou v Návsí. Seniorům jsme donesli časopisy, křížovky, romány, upekli perníčky a zazpívali a zahráli na hudební nástroje.

Druhou možností bylo donést nemocným dětem z Nemocnice v Třinci hračky, puzzle, pexeso, výtvarný materiál, knihy, časopisy, které jsme spolu s dětmi odnesli přímo na dětské oddělení.

"Je vědecky podloženo, že laskavost prodlužuje život a činí nás šťastnějšími."

FOTO ZDEHurá na bubáka👻

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 proběhla ve spolupráci MZŠ Návsí a MŠ Kaštánek odpolední akce pro děti a rodiče. Programu se zúčastnilo 180 dětí a na výběr bylo spoustu aktivit jako návštěva strašidelného domu, malování na obličej, podzimní tvoření a sportovní hry. Děti si mohly opéct párek a rodiče se mohli zahřát teplým čajem. Akce byla zakončena lampionovým průvodem, kde si děti mohly vybrat průvod se strašidly nebo bez. Rádi bychom tímto poděkovali hasičům z Návsí, pedagogům z MZŠ a dětem 2. stupně za pomoc při konání této akce.

FOTO ZDE


🦖 Jak se maluje pravěk

V úterý 22. 10. 2019 jsme se vydali na besedu do Muzea Třineckých železáren, kde nás přivítal malíř a ilustrátor pravěkého světa Petr Modlitba. Vyprávěl nám o pravěkých tvorech, ukázal své ilustrace dinosaurů, mohli jsme si prohlédnout fosílie a také ocenil nejkrásnější malby dětí drobnými cenami. Dostali jsme plakát s věnováním, na kterém byl nejoblíbenější dinosaurus Tyrannosaurus Rex, kterého pan Modlitba namaloval přede všemi  na počkání.

FOTO ZDE


Návštěva IVC 112 v Třinci🚒

V pátek 13. 9. 2019 navštívily starší děti z družinky nové integrované výjezdové centrum 112 v Třinci. Hasiči nás provedlli celou moderně vybavenou budovou, děti si mohly prohlédnout kanceláře, denní místnost, pokoje, tělocvičnu, posilovnu a samozřejmě hasičská auta, které mohly prozkoumat i zevnitř. Děti měly možnost vyzkoušet si hasičské obleky a zeptat se na cokoliv, co je zajímalo.

FOTO ZDE


Nové telefonní číslo 📞

Družinky Lišky a Sovy mají nové společné telefonní číslo - +420 704 401 551

    Odkaz na staré webové stránky, kde najdete                  spoustu článků z předešlých let.